מאמרים בנושא ‏סימולטורים‏.

בניות ובדיקות ליליות ו־VirtualBox

ב־יום רביעי, 27 באוקטובר 2010, מאת ארתיום; פורסם תחת: תכנה חופשית, לינוקס, פיתוח, תכנה ומחשבים, סימולטורים, CppCMS; ‏7 תגובות

כל מי שמפתח פרויקט מורכב שתומך במספר רב של פלטפורמות יודע עד כמה זה קשה להוציא גרסה בדוקה שתעבוד בכל אחת מהן.

נכון, כולנו ;) כותבים טסטים אוטומטיים ודואגים שהם יעברו בשלום לפני שחרור הגרסה, אבל... זה לא תמיד מספיק כי תמיד משהו איפשהו נשבר ולפי חוק מרפי משהו יישבר דווקא במקודם שלא עשית בו בדיקה נוספת.

כנ"ל CppCMS, אפילו שיש לי מערכת Unit-Tests שלמה, מידי פעם יש פספוסים בשחרור גרסה. וזה ברור: כשאתה מנסה לתמוך ב־GCC החל מ־3.4 עד 4.5, בקומפיילר של MSVC ושל Intel ב־Solaris‏, Linux‏, BSD‏, Mac OS X ו־Windows אז משהו בתוך כ־40 אלף שורות קוד חייב להישבר.

אז כבר הרבה זמן אני מחזיק מספר מערכות הפעלה על VirtualBox כדי לבצע בדיקות מידי פעם, רק שהפעם, הבנתי שהגיע זמן למכן את התהליך. ובכן, יצרתי מערכת Build לילית שבונה גרסה נקייה מ־trunk ומריצה טסטים. זה יחסית פשוט כאשר מדובר במכונה מקומית, ויש אפילו מערכות מוכנות לזה, אבל כשצריך לשלב מספר מערכות פעלה וסביבות וירטואליות, זה כבר קצת יותר מסובך.

בכל מקרה, בניתי סקריפט, שרץ מתוך crontab ומעלה מכונה וירטואלי, מתחבר אליה דרך ssh מריץ תסריט בניה וטסט ואז מוריד אותה באופן אוטומטי וכך לכל למכונה (למעשה Solaris ו־FreeBSD).

כאשר ניסיתי לעשות את אותו הטריק עם XP הסיפור הפך להיות מתסכל, בשרת FreeSSHD פשוט לא הצלחתי לבצע password-less login על־אף מאמצים רבים וקריאת התיעוד. בכל מקרה, המוצר הזה השאיר לי תחושה של מוצר "חצי־אפוי" כי הוא לא תמיד התנהג כמו שהוא אמור.

אחר־כך ניסיתי copssh, גם הוא היה כישלון טוטלי מכיוון שלא הצליח להעלות סרביס של ssh עם הודעות שגיאה על הרשאות ומשתמש ב־Even Log. החיפושים ברשת לא הניבו תוצאות. אז עברתי לגישה אחרת.

העתקתי את התסריט וכל הקבצים הנדרשים לשרת Samba והכנתי תסריט bat שרץ בחלונות וניגש תיקיה עם עליית המערכת. אם הקובץ נמצא, הוא בונה גרסה ומריץ טסטים, לאחר מכן שם את התוצאות באותו שרת ה־samba. עקום, אבל איכשהו עובד (כמו כל דבר אחר בחלונות...)

וכך נולדה מערכת בניה ובדיקות ליליות של CppCMS שמבצעת בדיקה על מספר פלטפורמות ומייצרת דו"ח יומי. בדיוק בגלל הדברים האלה אתה מבין עד כמה וירטואליזציה היא דבר אדיר.

הרצת IL-2 תחת Linux

ב־יום ראשון, 8 באפריל 2007, מאת ארתיום; פורסם תחת: לינוקס, תכנה ומחשבים, סימולטורים; ‏0 תגובות

אחרי שהבטחתי הרבה זמן, סוף סוף מצאתי קצת זמן לכתוב מדריך להפעלת IL-2 תחת Linux. חייב לציין מספר דברים:

  • IL-2 רץ ממש ללא בעיות תחת wine (רגיל לא cedega) אבל לא הצלחתי לבצע התקנה - העתקתי אותו מ-Windows
  • לא הצלחתי להפעיל HyperLobby אבל קיבלתי דיווחים שזה בהחלט אפשרי.
המשך...

העמוד הבא

דפים

נושאים