מאמרים בנושא ‏הכל מלבד מחשבים‏.

בשקט בשקט, הסמסטר מת...

ב־יום שני, 14 בינואר 2008, מאת ארתיום; פורסם תחת: כללי, הכל מלבד מחשבים, פוליטי; ‏2 תגובות

היום קיבלתי דואר ממזכירות הפקולטה על כך שהקורס שהייתי אמור ללמוד הסמסטר מבוטל (אחד מתוך 3 שהייתי אמור לקחת, מתוך 4 שנשארו לי עד סיום התואר). הודיעו שאולי הוא יועבר בסמסטר ב'. כמובן, הוא ירד מרשימת הקורסים שמופיעים אצלי במרשימה.

אולי זאת השיטה: לבטל את הסמטר בשקט...

בכל אופן, האם יש למישהו ספק מי אשם לבכל זה?

רמז -- המרצים שהחליטו לדפוק את החלשים ביותר, להסב להם נזקים עצומים -- הסטודנטים. כל הנזקים הכלכליים שהם גרמו יכלו לכסות את תוספות השכר שלהם ללא מעט שנים. אבל להם לא איכפת!

יש גבול לחוצפה?

ב־יום רביעי, 2 בינואר 2008, מאת ארתיום; פורסם תחת: כללי, הכל מלבד מחשבים; ‏10 תגובות

האם יש גבול לחוצפה? המרצים: "תזכרו מי הרס את השנה". מרצים שסירבו ללמד סטודנטים שמשלמים ממיטב כספם כדי לקבל השכלה גבוהה, מטילים את האשמה על כל אחד חוץ מעצמם. שאלות רבות עולות בנושא:

  • מדוע הם הפסיקו רק ללמד ולא עצרו את המחקרים שלהם. "הם קצת שובתים -- הם קצת בהיריון"?
  • מדוע הם בחרו את העיתוי הגרוע ביותר -- במקביל לשביתת המורים?
  • במי הם פוגעים כשהם שובתים? (גם כן שאלה רטורית...)

ובנוסף להכל, בקמפיין הפירסום שלהם הם מעיזים להאשים מישהו אחר מלבדם -- צדיקים בסדום.

נמאס... רוצים ללמוד.

הבלוג עבר שרת

ב־יום ראשון, 14 באוקטובר 2007, מאת ארתיום; פורסם תחת: כללי, לינוקס, תכנה ומחשבים, הכל מלבד מחשבים, WordPress בעברית; ‏5 תגובות

הבלוג עבר בית יחד איתי וגם שרת. אם יהיו בעיות כלשהן, אנא דווחו.

עריכה:

למעשה, עברתי מ-ADSL לכבלים, כך שמהירות העלאה השתפרה משמעותית 64K/s, תמורת מחיר די נמוך. בנוסף, המערכת כרגע רצה בשרת וירטואלי -- linux-vserver שרץ על מחשב ביתי רגיל, במקום הקצאת שרת ייעודי, הכל כפי שתיארתי פעם כאן וכאן. חייב לציין שאני מופתע לטובה משיפור מהירות האתר לאחר שדרוג התשתית האינטרנט וחומרה.

בנוסף, אני הייתי ממליץ לכל אחד שמריץ שרת ביתי, להפעיל mod_deflate של Apache2 שמקטין משמעותית  את הצורך ברוחב הפס ע"י דחיסת התוכן.

לזכרו של העץ.

ב־יום שבת, 11 באוגוסט 2007, מאת ארתיום; פורסם תחת: כתיבה, הכל מלבד מחשבים, שירים; ‏3 תגובות

לא מזמן, באחד מאתרי הבינוי, ראיתי טרקטור ענק עובר ומועך עץ צעיר כאילו הוא לא נמצא שם... הוא נמחץ כאילו לאף אחד לא איכפת. ברור שדברים כאלה קורים, במיוחד באתרי בינוי עם עצים שגדלו "לא כחוק"... אבל בכל זאת, המראה העביר בי צמרמורת.

לזכרו של העץ

השטח פתוח, בתים דוממים,
עץ ישן מתרומם מהקרקע.
הוא נשמט, נהרס ללא רחמים
על־ידי הזחל של טרקטור.

המשך...

TeXlive ועברית -- תמונת מצב.

ב־יום שישי, 10 באוגוסט 2007, מאת ארתיום; פורסם תחת: כללי, תכנה חופשית, לינוקס, פיתוח, תכנה ומחשבים, הכל מלבד מחשבים, LaTeX ועברית; ‏3 תגובות

היום texlive הוא הגרסה העתידית של LaTeX שמחליפה את tetex בכל הפצות לינוקס השונות (ולא רק בלינוקס). TeXlive 2007 הכניס לראשונה תמיכה באגלוריתם bidi אודות xetex, ואיפשר שימוש בגופני TrueType רגילים שקיימים במערכת. המצב יכול לתרום משמעותית לתמיכה בניקוד בעברית.

המשך...

העמוד הבא

העמוד הבא

דפים

נושאים